12 DEV ADAMIN ÇEŞME ÇIKARMASI

DEV ADAMLARIN ÇEŞME ÇIKARMASI

ÇEŞME– A Milli Basketbol takımı, 30 Ağustos- 14 Eylül tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek olan FİBA 2014 Dünya Kupası hazırlıklarına Çeşme’de başladı.

Çeşme Spor Salonu’nda ilk çalışmasını Coach Ergin Ataman gözetiminde gerçekleştiren millilere basketbolseverler yoğun ilgi gösterdi.

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını A Milli Takım İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Dünya kupası macerasına Çeşme’den başladıklarını belirterek,” Dünya kupası macerasına Çeşme kampı ile başladık. Çeşme kampı bizim için rahat geçecek bir kamp. Oyuncular kaynaşsınlar, sohbet etsinler, beraber vakit geçirsinler diye planlanmış olan bir kamp. Ayın 16’sına kadar Çeşme’deyiz . Bugün itibari ile 17 sporcu olarak toplandık. İki sporcumuzun kulüplerden gelen sakatlıkları devam ediyor. Furkan ve Ender Arslan’ın tedavileri de devam edecek” dedi.

İki oyuncunun Çeşme kampının sonu itibariyle takımla çalışmaya başlayacaklarını da sözlerine ekleyen Akkaş,” Diğer oyunculara geldiğimiz zaman Ömer Aşık, ikinci aşama kampı ile beraber takıma dahil olacak. Emir Preldzic yine 2. aşama kampı ile takıma dahil olacak. Yine kadromuzda bulunan Cedi Osman ümitlerle Avrupa şampiyonası oynadığı için Avrupa şampiyonası sona erdiği zamantakıma dahil olacak. Enes Kanter’in dizinden geçirmiş olduğu bir sakatlık vardı ve kendisi ameliyatını oldu. Yırtık olan menüsküsü dikildi. Şu ana kadar doktorlarımızın bize söylediği ve karşı tarafla konuştuğumuz kadarıyla yaklaşık 2 aylık bir dinlenme sürecinden sonra çalışmalara başlayacak. Erken gelmesi söz konusu olursa milli takım çalışmasına katılacak. Devşirme konusunda yine bir kural değişikliği oldu. Bu konuda Milli takım açısından bir değişiklik olmayacak. Yolumuza Emir Preldzic le devam etme kararı aldık. Teknik kadronun böyle bir talebi oldu. Şuanda da Emir Preldzic milli takımın kadrosuna dahil olup takımımızın devşirme oyuncusu olarak devam edecek. Fakat şunu da açıklamak lazım devşirme konusun konuşulurken Emir’i biz dışarda bırakmamıştık. Emir de bizim kadromuzda yer alan oyuncumuzdu. Hatta bununla alakalı FIBA gerekli bildirimleri yaparken Emir Preldzic de kadroda olan oyuncumuzdu” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin