Windsurf & Kiteboard

ALAÇATI WINDSURF & KITEBOARD

Her yıl 30 farklı ülkeden söfrçü ağırlayan Alaçatı ve Çeşme, Dünyanın önde gelen sörfçülerinin de yer aldığı PWA Windsurf Dünya Kupası turnuvası ile Türkiye’nin sörf turizmindeki payını arttırıyor. Alaçatı ve Çeşme artık dünyaca ünlü sörf merkezleri arasında gösteriliyor.

Bütün yıl boyunca esen rüzgarı, dalgasız ve derin olmayan denizi nedeniyle dünyanın sayılı windsurf merkezlerinden olan Alaçatı koyu Windsurf & Kiteboard için sizleri bekliyor.

Rüzgarın kuzeyden güneye, güneyden kuzeye estiği koridorun merkezinde yer alır. Yazları poyraz rüzgarı’nın hakim olduğu Alaçatı’ ya nefes aldırır.

Türkiye ortalamasının çok üzerinde olan Alaçatı yılda 330 gün esen rüzgarı ile dünyanın en önemli rüzgar surf’ü (Windsurf) merkezlerinden biri olmuştur.

RÜZGARINIZ BOL OLSUN…alaçatı windurf cesmecityWindsurf 

Tüm vücut kaslarının gelişmesine yardımcı olan bu spor ile ne kadar eğlenildiğini başladıktan sonra anlıyorsunuz. Eğitim boardları (easy rider) sayesinde boardun üstünde durmakla uğraşmaktan çok yelkene, yön vermeye, rüzgara konsantre oluyorsunuz.

alaçatı kitesurf cesmecityKiteSurf
Kitesurf, yapması kadar izlemeside zevkli son yılların popüler sporlarındandır. Çeşme iklimi nedeniyle yılın büyük kısmı rüzgar alır. Güzellikler içerisindeki Çeşme bu özelliği ile hem rüzgar sörfü hem de kitesurf yapanların uğrak yeridir.

Çeşme’de Kitesurf yapmaya uygun Çiftlikköy’deki Pırlanta Plajı geçtiğimiz yıllarda bir çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır ve her yıl bu sporu yapmak için bir çok ziyaretçi çekmektedir.

WINDSURF & KITEBOARD VİDEOLAR