Çeşme’ de spor salonuna yarım milyonluk yatırım

Çeşme Belediyesi, ilçedeki bir lisenin kapalı spor salonunu yarım milyonluk yatırımla yeniledi, ilçeye uluslarası standartlarında bir salon kazandırdı.

Çeşme’de sporu ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için mahallelere spor sahaları ve sağlıklı yaşam parkları kuran Çeşme Belediyesi, öğrencilerin de daha iyi koşullarda spor yapabilmesi için yatırımlar yapıyor. Çeşme’deki birçok okula spor alanları kuran ve bakımını yapan belediye, son olarak ilçedeki Sıdıka Kemali Ertan Lisesi’nin spor salonunu yeniledi. Eski salonu tamamen değiştirerek, NBA (Amerikan Basketbol Ligi) standartlarında yeni bir salon oluşturduklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, “Her şey gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek için” dedi.

Her mahalleye spor sahası

Bu senenin geride kalan altı ayında okullara 2 milyon 500 bin liranın üzerinde yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Tütüncüoğlu, konuşmasına “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü hatırlatarak başladı. “Biz kendimize ve yatırımlarımıza hedef olarak geleceği, gençleri seçtik” diyen Tütüncüoğlu,  “Yarın bizim yöneticilerimiz olacak bu gençlerin en iyi şekilde yetişmesi için tüm imkanların sağlanması asli görevimizdir. Çeşme’de gençlerimiz başta olmak üzere herkesin spor yapması için çaba gösteriyoruz. Bunun için her mahalleye tenis, futbol, voleybol, basketbol sahalarını yapıyoruz” diye konuştu

Bambaşka bir görünüm kazandı

Sıdıka Kelami Ertan Lisesi Spor Salonu’nun 545 bin liraya yenilendiği tamamen yenilendiğini Tütüncüoğlu şöyle konuştu: “Toplam 3 ay gibi kısa bir sürede salon tamamen değiştirildi, bambaşka bir görünüm kazandı. Bin 550 metrekare olan çatı yeniden kaplandı. Bin 200 metrekare zemine poliüretan döşendi, 5 yönetici odası, 3 soyunma odası ve duşları yapıldı. Akıllı skor tabelası ve 310 adet tribün koltuğu kazandırıldı. Yedek kulübeleri ve doktor odası kuruldu. Özetle çocuklarımızın daha iyi şartlarda spor yapabilmesi için yapılabilecek en iyi salonu inşa ettik” şeklinde konuştu

Çeşme için bayram günü

Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, okulların bir ülkedeki gelişmişlik düzeyinin en belirgin göstergesi olduğunu kaydetti. Çocukların sağlıklı şekilde büyümelerini sağlamakta spor sahalarının önemine dikkat çeken Becel, “Yenilemeden önce salon zemininde kırılma,  çatıda akmalar vardı. Durumu başkana ilettiğimizde, ‘Memnuniyetle yaparım. Amacımız gençlere hizmet etmek’ dedi. Çeşme’de ve okulların merkezinde böyle bir salonun olması hem halkımızın hem de kadınlarımızın faydalanacağı bir alan oluşturuldu. Yurt temel atma töreni ve spor salonu açılışı düşünüldüğünde bugün Çeşme için bayram günüdür” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin