Çeşme Marina

Çeşme Marina

Türkiye’nin önde gelen yatırım firmalarından biri olan IC İbrahim Çeçen Holding ve marinacılık sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Camper & Nicholsons Marinas International ortaklığıyla kurulan Çeşme Marina, yat sahiplerine ve tüm ziyaretçilerine 2010 yazında kapılarını açtı. Çeşme Kalesi’nin önünde, şehrin içinde modern ve fonksiyonel tasarımıyla öne çıkan Çeşme Marina’da herkes için konfor, huzur ve mutluluk var.

Doğu Akdeniz’in en önemli yat limanlarından biri olmayı hedefleyen Çeşme Marina, denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesi ile 60 m. uzunluğa kadar olan yerli ve yabancı tekneler için mükemmel bir bağlama limanıdır. Üstelik bir yaşam merkezinden beklenileceği üzere yat market, çamaşırhane, duşlar ve tuvaletler, teknik hizmetler, özel park yerleri, kablosuz internet gibi tekne sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri uluslararası standartlardaki hizmet kalitesi ile tekne sahiplerine sunmaktadır.

Tarihi dokunun ve sosyal yaşamın bütünleştiği bir atmosfere sahip Çeşme’nin merkezinde yer almasının yanısıra bünyesinde bulunan yat kulübü, restoranlar, barlar ve kafeler ile misafirlerine birbirinden güzel seçenekler sunuyor.

cesme-marina-yerlesim-plani

Çeşme Marina Fotoğrafları

Çeşme Marina Ulaşım

Çeşme Marina’ya günün her saati ve tüm hava koşullarında rahatlıkla ulaşılabilir.

Çeşme Marina koordinatları: 38°19′.24N 26°18′.08E     Çağrı kanalı: 72  

Çeşme Marina, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sadece 45 dk. mesafede bulunmaktadır. Havalimanından Türk Havayolları, Britisih Airways, Pegasus Airlines, Sunexpress ve Lufthansa’nın yurtdışına direkt seferleri bulunmaktadır. İzmir şehir merkezine ulaşım 90km’lik geliş gidiş 3 şeritli otobanla sağlanmaktadır.

Sakız adası ve Çeşme arasında düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Sakız, feribotla 45 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Yüksek sezonda Sakız ve Çeşme arasında günlük seferler vardır. Detaylar için Ertürk Lines ya da Ege Birlik firmalarıyla görüşebilirsiniz.

İzmir’den Çeşme’ye sabah 6’dan akşam 9’a kadar her yarım saatte bir otobüs seferleri de yapılmaktadır.

Çeşme Marina Yaklaşım Bilgileri

Çeşme ve Sakız arasındaki kanalda tehlike yaratacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Kuzeyden ve güneyden yanaşma oldukça kolaydır. Girişin yaklaşık bir mil batısında bulunan kayalık üzerindeki feneri ile işaretlenmiştir. bu fenerin, iskele ya da sancağından en az çeyrek mil açık geçilmesi güvenlidir.

Marinanın hemen kuzeydoğusunda bulunan Çeşme Kalesi, marinaya girerken hemen göze çarpar. Girişte ikinci dalgakıranı sancağınızda mendireği de iskelenizde bırakın ve yanaşırken 72. kanaldan marinayla bağlantı kurunuz.