Masa Tenisinin Kalbi Çeşme’ de Attı…

MASA TENİSİ’NİN KALBİ ÇEŞME’DE ATTI…

İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Derneği tarafından bu yıl 12. Kez düzenlenen turnuva Çeşme Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye genelinden 17 şehirden 220 sporcunun mücadele verdiği turnuvada Süper Grup kategorisinde Türk Telekom Ankara ekibi, 1. Grupta Merkez Bankası Ankara, bayanlarda ise Cisco İstanbul ekibi birincilik kürsüsüne çıkan ekipler oldu.

İstanbul Kuruluşalararası Masa Tenisi Spor Derneği Başkanı Uğur Beşok, “ Çeşme’de Türkiye genelinde bulunan kurum ve kuruluşların masa tenisinde bir arada olmalarını sağlıyoruz. Bu yıl 12. Kez düzenlediğimiz turnuvamızı Çeşme’de gerçekleştirdik çünkü burası Türkiye’nin en güzel bölgelerinden bir tanesi. Amacımız çalışan insanların sadece spor yaparak stres atmaları değil, çevreyi gezmeleri, yeni arkadaşlıklar kurmaları, şirketler arası ilişkilerin arttırılmasını hedefledik. Türkiye’nin en önde gelen kurum ve kuruluşlarının bir araya gelmeleri ve onları buradan memnun göndermek bizleri mutlu eden olaylar. İlginin fazla olması nedeniyle katılımı sınırlı tutmak zorunda kaldık. Bu yıl geçmişte yaptıklarımızın bir ödülü. Herkesin bildiği gibi bu tür amatör sporlar ülkemizde üvey evlat muamelesi görüyor ve bu tür turnuvalara sponsor bulmak bir hayli zor. Burada bizlere sponsor olan Migros’a ve diğer firmalara bizleri destekledikleri için sonsuz teşekkürlerimizi iletmek istiyorum” dedi.

Yaptıkları turnuvanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine vurgu yapan Beşok,” Buraya gelen insanlar bizlere güvendikleri için buradalar. Burada her şey planlı bir şekilde işledi. İnsanların kalacakları yerler, yiyecekleri, içecekleri, kalacak yerleri hepsi planlı bir program sayesinde oluyor. Burada mücadele veren bazı kuruluşların ekonomik bütçeleri çok da iyi değil ama biliyorlar ki; bu turnuvanın programı aksamadan gidiyor. O yüzden burada mücadele verip derece yapmak istiyorlar. Burada İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaş’a, Çeşme Kaymakamımız sayın İnci Sezer Becel’e, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel’e, Spor Salonu sorumlusu Nuri Büyükateş’e yardım ve desteklerinden dolayı dernek olarak çok teşekkür ediyoruz. Bizlere çok güzel ev sahipliği yaptılar” diyerek sözlerini tamamladı.

Çeşme Spor Salonu’nda 29 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada şu sonuçlar elde edildi:

SÜPER GRUP

1-Türk Telekom Ankara

2-Alsim Alarko (Kocaeli)

3-Sistem Reklamcılık (İstanbul)

 

BİRİNCİ GRUP

1-Merkez Bankası (Ankara)

2-ICF Airports (Antalya)

3-Diva-Pan (Düzce)

 

BAYANLAR:

1-Cisco İstanbul

2-Türk Hava Yolları (İstanbul)

3-KOSGEB (İzmir)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin