Çeşme Ulaşım

Çeşme ve Alaçatı’ ya Tüm Ulaşım Alternatifleri (Araba, Otobüs ve Uçak ile Ulaşım.)

Çeşme tatilinize ne kadar mesafede olduğunuzu görmek için aşağıdaki harita uygulamasını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. Çeşme için nereden yola çıkacağınızı “Nereden” alanına yazın ve sonra “Nereye” Bölümüne  Örnek: Çeşme, Alaçatı yazarak hesapla butonuna tıklayın.

Çeşme’ye ulaşım için merkez İzmir’ dir. Çeşme ve Alaçatı’ ya ulaşım yolları Kara, Hava ve Deniz yoluyla çeşitli yol tarifleri ile sunulabilir Çeşme ulaşım yolları turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar. İzmir otobanından direk 80 km’lik bir yolla ya da eski yol diye tarif edilen Urla ve Güzelbahçe üzerinden 70 km’lik mesafeyle İzmir’den Çeşme’ye veya Alaçatı’ ya gidilebilir. Kışın 07-19 arası her 45 dakikada bir, yazın 06-21.30 arası her 20 dakikada bir otobüs seferleri vardır. Çeşme Seyahat Otobüsleri ile Çeşmeye ulaşım sağladıktan sonra öncelikle Ilıca, Alaçatı, Dalyan, Çiftlikköy, Şifne gibi merkezlere kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Havalimanından Uçakla Çeşme’ye ulaşım sağlamak isterseniz, önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na gitmeniz gerekecektir. Çeşme – Havaalanı arası 95 km’dir. Adnan Menderes Havalimanı’ na indikten sonra Çeşme ‘ye Ulaşmak için aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz.

  • İzmir Belediye otobüslerinden 202 nolu otobüs her saat başı bulmanız mümkün, Havaalanından bu otobüsle Üçkuyular durağında inebilir, Üçkuyular’ dan Çeşme otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.
  • Havaş otobüs servisleri 1 Nisan 2014 tarihinde başlayacak olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Çeşme – İzmir Adnan Menderes Havalimanı yolcu taşıma hizmetleri ise 31 Ekim 2014 Tarihine kadar devam edecektir.
  • Aynı zamanda artık havayoluyla gelen müşterilerine oteller, havalimanı transferini ücretli ya da ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca havaalanından araç da kiralanabilir.

Deniz Uçağıyla İstanbul – Çeşme Alaçatı Yolculuğu ile Ulaşım.

Biraz lüks yoluculuk seviyorsanız ve zamandan tasarruf etmek için İstanbul’dan Çeşme’ye direkt olarak yeni bir alternatif daha üretildi ve bu alternatif ile sadece 1 saat 30 dakika da . Seabird Havayolları’nın verdiği hizmet tarifesiyle küçük deniz uçaklarını kullanarak İstanbul’dan Çeşme’nin Alaçatı Beldesi’ne her gün karşılıklı seferleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz..

Deniz Yolu :  Çeşme-Sakız Adası arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar kışın haftada iki kez yazın ise her gün yapılır. Yunanistan`dan Çeşme`ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası (Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Sakız Adası ile Çeşme arası bir saattir. Bunun yanında Türkiye`den çıkış yapacak turistler için Çeşme`den İtalya`nın Bari, Brindisi Limanlarına yolcu taşımacılığı mevcuttur. İzmir-Çeşme-Kuşadası-Yunanistan ve İtalya seferi yapan feribotlar da limana uğramaktadırlar.

İzmir> Çeşme 87,9 Kilometre (km) – yaklaşık 58 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
İstanbul> Çeşme Yaklaşık 649 Kilometre  (km)- yaklaşık 7 saat 55 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Ankara> Çeşme 671 Kilometre  (km) – yaklaşık 7 saat 45 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Bursa> Çeşme 418 Kilometre (km) – yaklaşık 5 saat 11 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Eskişehir> Çeşme 501 Kilometre (km) – yaklaşık 6 saat 19 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Antalya> Çeşme 539 Kilometre (km) – yaklaşık 6 saat 35 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Aydın> Çeşme 194 Kilometre (km) – yaklaşık 2 saat 2 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Denizli> Çeşme 319 Kilometre (km) – yaklaşık 3 saat 44 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Balıkesir> Çeşme 266 Kilometre (km) – yaklaşık 3 saat 17 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Kocaeli> Çeşme 558 Kilometre (km) – yaklaşık 6 saat 53 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Manisa> Çeşme 126 Kilometre (km) – yaklaşık 1 saat 37 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Bodrum> Çeşme 323 Kilometre (km) – yaklaşık 3 saat 37 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Marmaris> Çeşme 347 Kilometre (km) – yaklaşık 3 saat 52 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Kuşadası> Çeşme 179 Kilometre (km) – yaklaşık 1 saat 55 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.
Fethiye> Çeşme 419 Kilometre (km) – yaklaşık 4 saat 51 dakika da Çeşme‘ ye ulaşabilirsiniz.

 Çeşme Nerede? Çeşme Haritası