Çeşme’de bugün başlayacak "Perdeler Kapanmayacak" etkinliği.

Çeşme’de bugün başlayacak “Perdeler Kapanmayacak” etkinliği çerçevesinde Haziran ayı sonuna kadar her hafta bir oyun olmak üzere toplam 20 tiyatro oyunu ücretsiz olarak seyirci ile buluşacak.

Çeşme Belediyesi‘nin gerçekleştirdiği “Perdeler Kapanmasın” etkinliği çerçevesinde ilçede Şubat ayından başlayarak Haziran ayı sonuna kadar her hafta farklı bir tiyatro oyunu ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak. Bu akşam (7 Şubat)Dikili Belediye Tiyatrosu’nun “Şiirimiz Karadır Abiler” oyunuyla başlayacak faaliyet kapsamında, her ay 4 farklı tiyatro topluluğu tarafından sergilenecek tiyatro oyunları, doğaçlama ve gösteriler özgün tür ve tekniklerde sahneye taşınacak.

Bu akşam saat 20.00’de Çeşme Çakabey Kültür Merkezi’nde perde açacak “Şiirimiz Karadır Abiler” oyununun ardından Şubat ayında, 3 tiyatro oyunu daha sergilenecek. 14 Şubat’ta Doğaçlama Komedi Sporu Tiyatro Topluluğu’nun doğaçlama oyunu, 21 Şubat’ta Çeşme Belediye Tiyatrosu’nun “Sevgili Doktor” oyunu, 28 Şubat’ta Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Oyuncuları’nın “5 Kısa Hikaye” adlı oyunu saat 20.00’de Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Perdeler Kapanmasın’ın ilk ayı olan Şubat’ta birbirinden iddialı oyunlarla açtıkları perdenin Haziran ayı sonuna kadar açık kalacağını belirtenÇeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, her cuma farklı bir oyunun sahneleceğini kaydetti.

Perdeler Kapanmasın haftaları içinde gerçekleştirilen tüm etkinliklerin ücretsiz olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncüoğlu, “Haziran ayı sonuna kadar 16 farklı tiyatro topluluğu tarafından sergilenecek 20 farklı oyun seyirci ile buluşacak” şeklinde konuştu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin