Çeşme’de WindSurf Heyecanı…

from the JP team on the board in Maui, Hawaii (USA)

Çeşme’de rüzgar sörfü heyecanı

2014 RS:X Olimpik Rüzgar Sörfü Avrupa Şampiyonası’nda heyecan Çeşme’de büyük bir heyecanla takip ediliyor.

2014 RS:X Olimpik Rüzgar Sörfü Avrupa Şampiyonası’nda heyecan Çeşme’de başladı.

Ilıca ve Boyalık mevkiindeki Çeşme Parkuru’nda düzenlenen şampiyona büyükler ve gençler kategorilerinde 39 ülkeden 229 sörfçü kayıt yaptırdı.

RS:X Olimpik Sınıfı Başkanı Carlo Dalla Vedova ile Uluslararası RS:X Sınıfı Teknik Komite Başkanı İlker Bayındır’ın da izlediği, büyüklerde 54 kadın, 81 erkek, gençlerde ise 28 kadın, 66 erkek olmak üzere toplam 229 sporcunun katıldığı şampiyonada, 8 farklı kategorinin yanı sıra RS:One sınıfı yarışı da yapılacak.

Türkiye’yi toplam 11 sporcunun temsil ettiği organizasyonda büyük erkeklerde Jonas Can Şendil, Sinan Şenevrensel, Pamir Saçkan, büyük kadınlarda Dilara Uralp, Simla Çilingiroğlu, genç erkeklerde ise Ali Necmi Eren, Cavit Biriz, Cihan Özdemir Kaan Şen, Kerem Posacıoğlu ve Togan Cemal Batum mücadele ediyor.

Çeşme gibi güzel, sıcak ve rüzgarlı tam sörfçülerin aradığı bir yerde olmaktan mutlu olduğunu belirten RS:X Olimpik Sınıfı Başkanı İtalyan Carlo Dalla Vedova, 6 kıtadan 39 ülkeden 227 sörfçünün katıldığı şampiyonada bir katılım rekoru yaşandığının kaydetti. Türkiye Yelken Federasyonu’na (TYF) misafirperverliği için de teşekküre eden Vedova, yarış kategorilerinde ilk 10’a giren sporcuların ödüllendirileceğini söyledi.

Uluslararası RS:X Sınıfı Teknik Komite Başkanı İlker Bayındır, şampiyonada 6 günde 13 yarışın yapılmasının hedeflendiğini belirterek Çeşme’de hakim kuzey rüzgarının başarı oranını arttıracağını söyledi. Bayındır “büyükler ve 19 yaş altı gençler için iki ayrı parkurda yapılan yarışlarda günde üçer yarış yapmayı hedefliyoruz ve tüm yarışları tamamlamayı ümit ediyoruz” dedi.

Şampiyonada birinciler 5 Temmuz Cumartesi günü belli olacak.

Rüzgar Sörfü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin