Çeşme’ de Yıldızlar Geçidi, Türk sanat müziği konseri.

Çeşme Kültür ve Sanat Derneği, tanınmış TRT ve Kültür Bakanlığı sanatçılarının katılımıyla muhteşem bir Türk sanat müziği konseri verdi, sahnede yıldızlar geçidi yaşattı.

Çeşme Kültür ve Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi’nde konuğu TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Vedat Kaptan Yurdakul’un eşsiz yorumuyla muhteşem bir konsere imza attı. Şef Süleyman Saral yönetiminde 34 koristten oluşan koro ve TRT İzmir Radyosu’nun 10 kişilik saz ekibi eşliğinde melodileriyle zihinlerde yer eden gecede, TRT İzmir Radyosu ve Kültür Bakanlığı’ndan katılan ses sanatçıları da sürpriz yaptı, Çeşme sahnesinde yıldızlar geçidi yaşanmasını sağladı.

Türk sanat müziğinin dillerden düşmeyen seçkin eserlerinin seslendirildiği konser yaklaşık 3 saat sürerken, ünlü bestekarlara ait 27 eser yorumlandı. Yaklaşık 300 kişilik dinleyici kitlesi de seslendirilen eserlere eşlik etti, birçok eser dev seyirci korosu eşliğinde birlikte hayat buldu. Çeşme Kültür ve Sanat Derneği TSM Korosu’nun muhteşem konserleriyle tam anlamıyla kulakların pasını sildiğini vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, emeği geçenlere teşekkür etti, sanat etkinliklerinin kış aylarında da devam edeceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin