Hoş Geldin Ve İyi Ki Varsın Arkadaşım.

Hoş geldin ve iyi ki varsın arkadaşım

Tartışmasız yeni dönem komedyenlerin en iyilerinden biri Tolga Çevik . “Arkadaşım Hoş Geldin” ile sahnede spontane gelişen olaylarda kıvrak zekasıyla öyle bir oynuyor ki eminim benim gibi birçok insanı da hayran bırakıyor kendisine.

Katıldığı bir programda 8 ve 9 yaşında olan çocukları için kendi odalarına bir sahne kurduğunu öğrendim. Yani adam o kadar paranın içinde bilgisayar oyunları gibi çocukları çok geliştiren!!! bir etkinlik yerine (ki kesinlikle karşı, asla almam diyor) küçük bir sahne, arkada kara tahta, önünde perde bir köşe yapmış. Çocuklar o gün ne istiyorlarsa dekor olarak çiziyor, bizim bildiğimiz –evcilik- oynuyorlarmış. O çocukların hayal dünyasının genişliğini bir düşünsenize.

Sürekli şikayet ettiğimiz apartman çocuklarının ellerine tabletleri, telefonları, odalarına bilgisayarları televizyonları yerleştirip, belki işin kolayına kaçıp, birde söyleniyoruz. Dünyaları gitgide daralıyor, ekranlar küçülüp ceplerine kadar giriyor. Ve bunu kusura bakmasınlar artık ama çocuğuna zaman ayır(a)mayan aileler yapıyor.

Şimdi bir yerde onca varlığa rağmen bir kara tahtaya dünyaları sığdıran, düşünebilen, sorgulayan çocuklar yetişirken, diğer tarafta kıt kanaat bile olsa zorla aldırılan elektronik aletlerde beyinleri küçülen nesiller yetişiyor.

arkadasim-hosgeldin-tolga-cevik-cocuklari

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin