Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış Aylarında Saç Bakımı

Soğuk Havalarda Saç Bakımı

Soğuk havaların, saçlarınızın en büyük düşmanlarından olduğunu biliyor muydunuz? Kış mevsiminde cildimizin bakıma ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da var. Kuru ve soğuk havalar,saç köklerimizdeki nemi tüketiyor ve donuk, kuru, zayıf ve tel tel saçlara dönüştürüyor. Size vereceğimiz 4 ipucu ile saçlarınızı soğuk havalardan koruyun!

Nemlendirin

Saçlarınızın elektrikli ve sağlıksız, tel tel görünümü kuruduklarından dolayı oluyor. Soğuk havalar, saç kökünüzdeki nemi etkiler. Bu yüzden bu aylarda kullandığınız ürünlerin, nemlendirici içerdiklerine emin olun. Kış aylarına özel ürünlerde kullanabilirsiniz

Seramik ve iyonlu ürünler kullanın

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız aletlerin, seramik ve iyon özelliği olduğuna dikkat edin. Koruma özellikleri olan bu maddeler, saçınızın aşırı sıcak yüzünden yıpranmasını engeller. İyonlu aletler, saçınızdaki elektriği dengeleyecektir ve kabarmayı önleyecektir. Saçınızın, soğuk havalardan sonra bir anda aşırı sıcağa maruz kalıp yıpranmasını bu şekilde önleyebilirsiniz.

Islak saçla dışarı çıkmayın

Saçınızı yeni yıkadığınızda soğuk havaya çıkmanız hem sağlığınızı etkiler hem de saçlarınızı yıpratır. Islak saç, soğuk havaya maruz kaldığında donar ve çabuk kırılır. Saçlarınızın iyice kuruduğuna emin olmadan dışarı çıkmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin