Ana Sayfa LIFE Moda & Güzellik Marliyn Monroe Stili

Marliyn Monroe Stili

Marliyn Monroe Stili

20. yüzyılın en güzel Hollywood efsanesidir Marliyn Monroe… Asıl adı Norma Jeane Mortenson… 196-1962 yılları arasında yaşamış en ünlü sinema yıldızlarından biri ve dönemin en güzel pop ve stil ikonudur. Aşağı yukarı herkesin bir Marliyn Monroe hayranlığı vardır. Onu ilk olarak kısa platin sarısı saçları, feminen tarzı ve belirgin stili ile hatırlarız. İddialı sitilini ise kırmızı ruj, eyeliner, beyaz rengi, kürk etoller, büyük yakalı elbiseler oluşturuyor.

Favori renkleri: Bej, kırmızı, siyah, krem rengi ve beyaz…

Favori Tasarımcıları: Monroe’nun kıyafetlerini aldığı dükkân Bloomingdale’s ve ayakkabı tasarımları da Salvatore Ferrragamo’ya ait… Marilyn Monroe’ nun favori renkleri arasında bej, kırmızı gibi tonlar yer alsa da gündelik hayatında tercihini daha parlak renkleri taşımaktan yana kullandığı göze çarpar. 1953 yılında “Erkekler Sarışınları Sever” filminde giydiği pembe ikonik elbise de Monroe’nun kendi dolabından bir parçadır.Marilyn Monroe’nun gündelik hayatta tercih ettiği parçalar arasında kalem eteklerde yer alır. Monroe’nun vazgeçilmezlerinden olan, bugün yeniden moda dünyasına damga vuran kalem eteklerin, her rengini giyen Monroe bu etekleri balıkçı yaka kazakları ile kombinlemiştir.Doğası gibi stilinde de feminen dokunuşlar görülen Monroe’nun kıyafetlerini her zaman aksesuarlar ile desteklediği görülmüştür. Bunlara Fiyonk ve Polka Dots gibi örnekler verebiliriz.

Marliyn Monroe kombin

SAÇ STİLİ

Marilyn Monroe ile özdeşleşen bir diğer unsurda saç stili ve rengidir. Bu saç stilini kullanabilmek için oldukça iyi dengelenmiş yüz hatlarına ve su dalgası denilen bir saç tipine ihtiyaç vardır

Eğer bu saç stiline sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı omuz hizasında ve önlerine doğru kısalan bir biçimde kestirmelisiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli saçınıza tutucu bir krem uygulamalı daha sonra karıştırarak kurutmalısınız. Saçlarınız kuruduktan sonra maşa ya da bigudi yardımı ile saç uçlarını yuvarlamalı daha sonra başınızı öne eğerek ve parmak uçlarınızla karıştırıp, sprey yardımı ile şekil vermelisiniz.

Marliyn Monroe Saç Stili

MONROE MAKYAJI

Öncelikle makyajınıza Marilyn’in ışıltılı cildine sahip olmakla başlamalısınız. Bunun içinde muhakkak gözaltlarınıza aydınlatıcı sürmeli ve mor halkaların kapandığından emin olmalısınız. Daha sonra cildinize kullandığınız belli olmayan saydam bir fondöten uygulayınız.Gelelim Marilyn Monroe ile özdeşleşen bir diğer ayrıntı dudaklara… Monroe dudaklarında çoğunlukla kırmızı ve bordo yani çarpıcı renkleri tercih ettiğini unutmamalıyız.

Gözlerinizi tıpkı Marilyn gibi ön planda tutmak adına açık kahve bir göz farı uygulayabilirsiniz ve bunu kaş çizginize kadar uygulamalısınız..Marilyn’ in makyaj uzmanı Whitey Schneider Monroe’ yaher zaman beyaz eyeliner uyguladıklarını ve bu eyeliner’ı gözlerini daha büyük göstermek adına alt kirpiklerinin dışına uyguladığını açıkladığı da aklınızda olsun.

Marliyn Monroe Stil ve Modası

 

Marliyn Monroe Makyajı

Marliyn Monroe kombin tüm fotolar ve resimleri

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Free WordPress Themes

Send this to a friend