Çeşme ve Alaçatı Kamp Alanları

Çeşme ve Alaçatı Kamp Noktaları

Çeşme ve Alaçatı bölgesinde kamp yapabileceğiniz mavi ve yeşil ile iç içe huzur durakları. Kamp çadırınızı kurup birkaç gün kafa dinlemek istiyorsanız tam zamanı. ​

Delikli Koy Kamp Alanı

İzmir Çeşme’ nin saklı cennetlerinden biri olan Delikli Koy, son zamanlarda rağbet görmektedir. Bembeyaz kayaların ve masmavi denizin eşi benzeri olmayan ahenki ile kamp severlerin tercih ettiği noktalardan biridir. Şehrin gürültüsünden ve geriliminden uzaklaşmak isteyenlerin kafa dinlemek ve huzuru bulmak için geldikleri yerlerdendir. Delikli Koy’da sahil kenarı veya sahilin üst kısımlarında kamp kurabilirsiniz. Delikli koy Plajına çadırlarını kuran kampçılar, koyun sessiz ve sakin ortamında huzura ermenin ve deniz keyfi yapmanın tadını çıkarıyor. Şahsi aracınızla İzmir merkezden 2-3 saat yol sürmektedir. Özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp oradan ya otostop yaparak veya yürüyerek Delikli Koy’a ulaşabilirsiniz.

Delikli Koy Kamp Noktası WC, Duş ve Market İmkanı Mevcut Mu ?

Delikli koy kamp noktasında herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bununla beraber kamp için geliyorsanız yiyecek ve içeceklerinizi kesinlikle yanınızda getirmelisiniz. Tesis olmamasının güzelliği gürültülü müzik yayını olmadığından sakince kafanızı dinleyebilirsiniz. Doğa ile baş başa bir kamp geçireceğiniz bir kamp noktası.

Delikli Koy Kamp Alanı Nerede ?

Delikli Koy

Kleopatra Koyu Kamp Alanı

Çeşme’nin paha biçilemez güzellikteki koylarından biri olan Kleopatra Koyu ya da diğer bir adıyla Güvercinlik Koyu, masmavi denizi ve etrafındaki kayalıklar ile çevrili gizli bir cenneti andırıyor. Özel aracınızla belli bir mesafeye kadar ilerleyerek sonrasında yürümeniz gerekiyor. Karavan kampı için uygun bir nokta değil. Ancak çadır kampı için eşsiz güzellikte bir yerdir. Sessizlik ve huzuru arayanların tercih ettiği yerler arasında. Bölgede istediğiniz bir noktaya kamp çadırınızı kurabilir ve bu güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kleopatra Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı Mevcut Mu ?

Kleopatra kamp noktasında herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek, içecek ve elektrik ihtiyacınızı temin ederek bölgeye ulaşmanız gerekir.

Kleopatra Koyu Kamp Alanı Nerede ?

Kleopatra Koyu

Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Çeşme merkezden aşağı yukarı olarak 10 km mesafedeki Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı, genelde Altınkum Plajı ile karıştırılmaktadır. Çiftlikköy’ü geçtikten sonra sağa dönüp aşağı indiğinizde Pırlanta Plajı’na ulaşabilirsiniz. Plaj ismini, pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır. Denizin temizliğine ve berraklığına diyecek bir şey yoktur. Yaklaşık 200 metre denizi sığ olduğu için çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için en uygun yerlerden biridir. Sürekli rüzgar alan plajda Kitesurf ve Windsurf yapılabilmektedir. Plajın yakınında bulunan ağaçlık alanda kamp çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Pırlanta Plajı Kamp Alanı Market İmkanı Mevcut Mu ?

Plaj yakınlarında çeşitli tesisler bulunduğu için tuvalet ve duş ihtiyacınızı belli bir ücret ödeyerek karşılayabilirsiniz. Bununla beraber bu tesislerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılama imkanınız bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz kamp alanına gitmeden ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz.

Pırlanta Plajı Kamp Alanı Nerede?

Pırlanta Plajı

Ilıca Tanay Orman Kamp Alanı

Çeşme’de Ilıca Plajının tam üzerinde bulunan Tanay Tabiat Parkı, doğa ve denizin birleştiği güzel bir kamp alanıdır. Kampçıların tercih ettiği bölgelerden biri olan bu kamp noktasında doğa ile iç içe olacak ve huzuru bulacaksınız. Bu kamp noktasında doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilir ve doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği noktalardan biridir. Kamp çadırınızı kurabilir ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Bölgeye karavanınızla beraber gidebilir karavan kampı yapabilirsiniz. Çok fazla ağaç ve gölge alanlarına sahip olan kamp noktasında yazın sıcağından uzak bir biçimde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Ilıca Tanay Orman Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı Mevcut Mu ?

Tabiat Parkı içinde otopark, telefon, büfe lavabo ve mutfak gibi alanlar bulunmaktadır. Duş ve tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bununla beraber yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Ilıca Tanay Orman Kamp Alanı Nerede ?

Orman Kamp Alanı

Gerence Körfezi Kamp Alanı

Çeşme içinden Ilıcalara doğru hareket ederken Çeşme’yi Ildırı yönünde terk ediyorsunuz. 24 km. ilerledikten sonra Ildırı köyünün dışında Gerence Körfezi’ne ulaşabilirsiniz. Yazlıklardan uzak, gürültüden uzak ve turizmden uzak doğa ile iç içe kamp yapmak isteyenler için en uygun alanlardan biridir. Bölgede istediğiniz bir noktaya kamp çadırınızı kurabilirsiniz. Özellikle olta balıkçıları, doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği bölgelerden biridir.

Gerence Koyu Kamp Alanı Market İmkanı Mevcut Mu ?

Gerence Körfezi Kamp bölgesine giderken yollardaki çeşmelerden suyunuzu temin edebilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyacınızı yakındaki Ildırı Köyünden temin edebilirsiniz. En yakın yerleşim yeri 7-8 km uzaklıktadır.

Gerence Körfezi Nedere ?

Gerence Körfezi

Alaçatı Kamp Alanları

Alaçatı, çadır ve karavan kampı için makul alanları bulunan bir yerdir. Kamp severler için cennet gibi bir ortam sunan Alaçatı kamp noktaları olarak kısıtlı bir yere sahip olsa da mevcut yerler kampçıları tatmin edecek düzeydedir. Çeşme’ de her plajda kurulan beachler ve aynı zamanda yüksek sesli müzik yayınları sebebiyle huzurlu ve sakin bir kamp alanı bulmak son derece zahmetlidir.

Alaçatı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı Mevcut Mu ?

Kamp alanı içinde wc ve duş imkanı bulunmaktadır. Ayrıca günlük üç öğün yemek yiyeceğiniz noktalarda da bulunmaktadır. Karavan ile gelen ziyaretçiler için mevcut park alanları da yoktur.

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
TweetLe
Share on email
Gönder
Share on pinterest
PinLe
Share on whatsapp
WhatsAppLa
Share on linkedin
LinkedInLe

Son Gönderiler

Şehir Senin Tadını Çıkar!

Otel, Beach Clublar, Barlar, Restoranlar, Mağazalar, Etkinlikleri Keşfetmeye başlayın ve size en yakın olanları öğrenin.

error: Alert: İçerik korunuyor !!