Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali

Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali

Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali, yurt dışından gelen profesyonel uçurtmacıların birbirinden ilginç uçurtmalarıyla renklenen Reisdere semaları, her yıl renkli görüntülere sahne oluyor. Martı Uçurtma Kulübü’nün de Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek profesyonel uçurtmacılarla destek verdiği Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali’ne, Almanya, İtalya, Fransa, Belçika ve Endonezya gibi ülkelerden profesyonel uçurtmacılar katılıyor.

Çeşme Belediyesi’nin bin adet uçurtma dağıttığı festivalde, çocuklar için uçurtma yapım atölyesi de düzenleniyor. Çocuklar, uçurtma yapım atölyesinde, kendilerine dağıtılacak malzemelerle uçurtma yapmayı öğreniyorlar.

2 gün boyunca düzenlenen festivalde Çeşme Belediyesi, 2 gün boyunca mahallelerden ücretsiz otobüs seferleri ile Çeşmelileri Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali’ne taşıyarak, bu heyecan ve keyfe ortak olmasını sağlayacak.

Festival alanında 2 gün boyunca müzik yayını yapılıp, açılacak olan stantlarda da yöresel yiyecekler ve hediyelik eşyalar satışa sunulacak.

9 Durak 9 Deneyim Projesi’nin bir parçası olan ve Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali’ne küçük, büyük herkes davetlidir.

Galeri

Çeşme Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
TweetLe
Share on email
Gönder
Share on pinterest
PinLe
Share on whatsapp
WhatsAppLa
Share on linkedin
LinkedInLe

Son Gönderiler

Şehir Senin Tadını Çıkar!

Otel, Beach Clublar, Barlar, Restoranlar, Mağazalar, Etkinlikleri Keşfetmeye başlayın ve size en yakın olanları öğrenin.

error: Alert: İçerik korunuyor !!